Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Leda ve snu

Některé stravovací a občerstvovací podniky vyrostou doslova jako houby po dešti a zase stejnou rychlostí jakou vyrostly, zmizí. Tohle se ovšem nedá říct o Vesně ve Žďáře nad Sázavou. Dnes je moderní říkat fastfood, ale dříve to byly mléčné bary, rychlé občerstvení nebo samoobslužné jídelny. Ovšem tahle žďárská Vesna si stále zachovává svůj status jídelny a žádní macdonaldové a káefcéčka ji nemůžou ohrozit. O tom žádná! Jedině ve snu!

Vesna tu stojí a funguje, co si jenom já pamatuji, určitě přes třicet let. Babička s dědečkem a nebo rodiče nás sem brávali na oběd pokaždé, když jsme jeli navštívit strejdu na Vysočinu. Byl to náš takový malý rituál. Můj muž objevil toto místo až se mnou a kdykoliv jedeme přes Žďár, musíme se zde zastavit. 

V čase oběda tady v jeden okamžik běžně potkáte chlapíky v montérkách, manažery v kravatách, úřednice z úřadů, maminky s dětmi nebo postarší babičky, co si sem zašly po obědě na obložený chlebíček a kafíčko. Někdy je tu fronta až ven. A o ceně, kterou tady za jídlo zaplatíte, se vám ani ve snu nezdálo. 

Jako ve správné jídelně si také po sobě nádobí sami pěkně uklidíte. Tady to ovšem dotáhli k dokonalosti. Talíře na jednu stranu, příbory do lavoru a jestli jste něco nedojedli, tak šup se zbytky do kyblíku.

Nejen že se dobře a levně najíte, ale zvládnete tu i menší nákup. Vesna nabízí velký výběr lahůdek, salátů a obložených chlebíčků vlastní výroby, koupíte tu uzeniny, chleba a rohlíky, knedlíky a spoustu dalšího. Tvarohové krémy s čokoládou a jogurty s želatinovou ovocnou polevou si také vyrábějí v provozovně samy. Typické pro tyto výrobky jsou kulaté vroubkované kelímky. Pamatuji si je z dětství a tvarohový krém chutná i po těch letech stále stejně dobře.

Pojedete-li někdy přes Žďár nad Sázavou nebo se jen tímto krajem budete toulat, určitě se ve Vesně zastavte. Návštěvu této fenomenální jídelny s hotovkami do šedesáti korun si rozhodně nenechte ujít. 

                                                                       

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky na mém blogu
Můžete se kdykoli odhlásit.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz