Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pečivo
  4. Slepený toust

Slepený toust

Chystáte dětem svačiny do školy? Máte pocit, že je to pořád stále to samé dokola? Možná při čtení našeho příběhu zavzpomínáte, jak jste vy sami ještě nedávno nebo už hodně dávno chystali svačiny svým dětem.
Někdy je to situace opravdu zapeklitá, zvlášťě když máte školáky tři. Řeklo by se obyčejná svačina - šunka, máslo, pečivo. Jenže pozor! Jeden jí šunku pouze s chlebem namazaným máslem, druhý může chleba i rohlík a třetí nejí chleba vůbec. Rohlík s  máslem, ale kolečka šunky zabalit zvlášť. Ještě to tak, aby snad rohlík tou šunkou načichl. Nejraději by s nutelou, jenže téhle kombinaci zase nefandím já. Chce to mít stále hlavu otevřenou, mysl bystrou. Dojde-li náhodou k záměně svačin, samozřejmě nedopatřením, odpoledne se netknutá vrátí domů jako bumerang.

Naštěstí existuje svačina, která dokáže splnit kritéria všech našich dětí, a tím jsou zapečené tousty. Kupte ale v pondělí po prodlouženém víkendu v malém vesničkovém obchůdku šunku. Stáli jsme s Honzíkem u pultu a koukali na oschlé zbytky uzenin. "Honzíku, tousty asi nebudou, ledaže bych tam dala Herkules."
Zakoulel oči, zastříhal ušima a lehce vyděšený vyhrkl: "Herkules je přece lepidlo!"
Začala jsem se smát. Malý klučina očekával vysvětlení, přece není možné, aby jim maminka lepila tousty lepidlem. Nakonec jsme objevili vzadu ve vitríně debrecínku a Honzík odcházel z obchodu s blaženým úsměvem na tváři, že tousty přece jen budou.

Zapečené tousty nemusí být jen svačinou pro děti do školy, jsou také rychlou večeří nebo i snídaní. Náplně můžete různě měnit, dle vaší chuti a obsahu ledničky, jemné se šunkou a sýrem, pikantní s nivou a slaninou, jak je komu libo. K náplni přikrojte plátek másla, toust nebude tak suchý.
Kombinujte, hrajte si a zkoušejte, hlavně ať vám chutná a aby se vám nelepil sýr na toustovač, vložte tam pečící papír. 
A chcete-li mít tousty dokonalé, upečte si vlastní domácí toustový chleba Jak ho jednou okusíte, už nebudete chtít ten kupovaný z obchodu.

Iva Růžičková 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Nepropásněte novinky na mém blogu
Můžete se kdykoli odhlásit.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz