Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Sušenky
  4. Oves není jen pro koně

Oves není jen pro koně

Jako je pro některé muže jejich dílna svatyní, každý šroubek, matička, šroubovák či kladívko mají své přesné místo, tak takovým královstvím je pro mě moje kuchyně. Když holky navrhly, že mi pomůžou upéct sušenky, řekla jsem neprozřetelně ano, s velkou radostí. Konečně mají zájem o vaření. Vlastně tohle zrovna ani žádné velké vaření není, ale nemůžu tuhle první vlaštovku nechat uletět, je potřeba je podpořit. Kdybych ale věděla, že budu muset při výrobě sušenek používat přesné souřadnice naší kuchyně, odmítla bych a upekla sušenky raději sama.


První zádrhel nastal hned při čtení receptu. "Kolik toho mami bude, když tam máš napsáno osm tuku, deset mouky?" Hm, moje dokonalé zápisky. "Jo, holky to mám napsaný jakože v dekagramech. Když je napsáno 8, na váze musíte mít číslo 80, když 10 tak 100 a tak dál." Holky pobíhaly po kuchyni, na každou věc se mě ptaly, kde ji najdou. Nosily dózičky, vážily a uklízely dózy zpět a já zase běhala po holkách a vracela a přerovnávala ty věci zpátky, tam kam patří a jako kafe mlejnek jsem stále opakovala, že všechno má své místo a musí se dát tam, kde se vzalo. Holky podezřele rychle uplácaly hromádky těsta na plech, Amálka to vzdala první, Klárka ještě statečně dávala doprostřed hromádek marmeládu a pak následovala Amálku, protože měly moc práce s vymýšlením scénáře pro odpolední narozeninové divadelní představení. 

 


Sušenky z ovesných vloček

.................................
80 g másla
80 g cukru krupice
vanilkový cukr
80 g ovesných vloček
100 g hladké mouky
1 vejce
1 kypřicí prášek do pečiva
(s vinným kamenem)
sůl
rozinky
marmeláda 

Rozehřejte máslo, přidejte oba cukry, vločky, vejce, po chvilce přimíchejte mouku se solí a kypřícím práškem. A rozinky, máte-li je rádi. My je vynechali. Stále nemůžu přijít na to, proč dětem nechutnají v buchtách rozinky.

Zamíchejte těsto, pomocí lžičky z něj tvořte malé hromádky a pokládejte na plech vyložený pečicím papírem. Doprostřed každého kopečku dejte marmeládu. Nám se chuťově nejvíc osvědčila meruňková. 

Pečte v předem nahřáté troubě do růžova. Pozor, sušenky se mohou roztékat! Moje švagrová, od které mám tento recept, mně poradila, přidat do těsta více mouky, pak by se snad sušenky nemusely tolik rozplácnout. 

 


Spoustu legrace při pečení sušenek a ať se u toho tolik nenaběháte jako my, vám přeje 

                                                               

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Nepropásněte novinky na mém blogu
Můžete se kdykoli odhlásit.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz