Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Letem světem
  4. Šaty po síti

Šaty po síti

Už jste to někdy zažili? Tolik jste po něčem toužili, tolik jste to chtěli, že jste byli ochotni podstoupit i určité riziko, abyste to získali? 
I přes veškerá úskalí, která by mohlo šití na dálku skrývat, jsem do toho šla. Prostě jsem ty šaty od Eva France - Couture Pour les Femmes musela mít. Tolikrát jsem si prohlížela internetové stránky paní Evy, tolikrát zvažovala pro a proti. Šití jen podle zaslaných rozměrů, šití bez zkoušky, jak tohle může dopadnout? Nakonec jsem se odhodlala, napsala zprávu, přišla odpověď a už nešlo couvnout. Poprosila jsem manžela, jestli by mi s něčím nepomohl. Stála jsem u jeho pracovního stolu s krejčovským metrem a tvářila se děsně tajemně. On jen zakroutil hlavou a když jsem chtěla, aby mě potřetí změřil v pase a přes prsa, začal se smát, že jsem váha váhavá a k čemu že to vlastně potřebuji. A pak jsem si stále dokola opakovala, že to přece musí dopadnout dobře. A s velkým napětím a očekáváním jsem se těšila na balíček. 

Uvnitř krabice v hedvábném papíře převázané stuhou ležely složené šaty. Ba co víc, šaty tam byly dvoje. Jedny z perníku a ty druhé z červené látky. Se zatajeným dechem jsem je opatrně vyndala a utíkala si je zkusit. Za pár dní jsem paní Evě psala znovu zprávu s další objednávkou. Tentokrát na šaty tmavomodré.

V červenci jsme s manželem již tradičně navštívili filmový festival v Karlových Varech. Skvělá příležitost obléknout si modré šaty a udělat v nich pár fotek pro paní Evu, paní Švadlenku s velkým Š. Na kolonádě je spousta parádních míst k focení.
Po prázdninách jsem se konečně dostala k tomu, že jednu fotku vyberu a pošlu. Otevřu složku s fotkami, ať hledám jak hledám, místo osmi fotek je tam jedna jediná, sedím na schodech a šaty mají úplně jinou modrou barvu než ve skutečnosti. Nevěřícně na to koukám, zběsile jezdím myší nahoru, dolů, do všech stran, fotky nikde. Můj milovaný muž určitě dělal pořádek. Vidět svoji ženu osmkrát v jedněch šatech, se mu asi zdálo příliš, tak tam nechal fotku jenom jednu. A ještě si mě pěkně vybarvil. No co k tomu dodat. "Já jsem myslel, žes to té paní už dávno poslala, že to můžu promazat," řekl na svoji obhajobu. A ponaučení pro mě na závěr?
Chceš-li svoje fotky zachovat, z mužova počítače je musíš včas odebrat.

Krásný úsměv na tváři, ať nám šaty vytváří. A buďme jednoduše krásné a elegantní.
                                                                       Iva Růžičková    

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky na mém blogu
Můžete se kdykoli odhlásit.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz