Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Letem světem
  4. Pískovišče pro svišče

Pískovišče pro svišče

Krásný nadpis, že. 
Tak tohle přesně je můj muž. Tvrzení, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše u nás platí trojnásob. Rodinná soutěž, ještě že je nás tolik hráčů, kdo zná nejvíc slov z dvojhláskou "šč" např. košče - koště, ješče - ještě..... atd. se většinou zvrtne v neřízenou zábavu, smích, zapomene se počítat a žádný vítěz nakonec není.  
Schválně zkuste, kolik takových slov znáte vy. Ale o tom dnešní článek nebude.

Matyášek nutně potřebuje pískoviště (po tom co jsme je loni zrušili). Myslela jsem, že si na uvolněný plácek zasadím pivoňky nebo hortenzie....
Situace je již velmi vážná. Před domem nám mizí štěrk, zato odtokový kanálek se plní kamínky. Kdo pořád hází ty kamínky do jezírka? Na dně mezi rybami mají být jen lekníny!  
Zlodějíček kamínků je odhalen. Potřeba pískoviště se zdá být neodkladnou záležitostí.

Zlodějíček kamínků je odhalen. Potřeba pískoviště se zdá být neodkladnou záležitostí.
Přednesu tento požadavek mému  muži a odpověď zní, najdi něco na netu.
Jooo, tak na to mám zrovna tak čas.  Teď vařím oběd, pak mi dopere pračka, do toho malej bude mít svačinu, pak ho budu půl hodiny uspávat, aby si dvacet minut zdříml, ještě jsem chtěla na zahradě zasít mrkev, petržel a špenát. A to je jen dopoledne. 

Pár minutek vyšetřím během Matyáškovy svačiny. Akátové pískoviště za necelých 12 tisíc? Výroba 3 týdny. Jakési ohrádky za osmset na druhé straně republiky, dnes objednáte, zítra dodáme. Plastové výlisky nechceme.
Ty, poslyš, Marku, ono to není zrovna tak růžové s tím pískovištěm, jak jsme si mysleli.  Nemohl bys něco vyrobit?  Seš šikovnej, máš spoustu nápadů a hlavně to bude přesně podle tvých představ, nebude tam nic přebývat, nebude tam nic chybět, bude pasovat přesně do našeho terénu, takové pískoviště, co my potřebujeme nikde neseženeme.....slyším se říkat nahlas.

Odpoledne přijel na návštěvu dědeček s babičkou. V kufru auta si dědeček vezl montérky a motorovou pilu pro případ, že by se pila našeho tatínka rozhodla stávkovat. Než babička vypila kávu, pomazlila mrňouska a popovídala si s dětmi, byl na zahradě akát nakrájený na špalíky. Kde se vzal, tu se vzal, vždyť za naší zahradou je les....

Navečer pomohl zase Honzík skládat špalky a upravit terén okolo. Druhý den přivezl tatínek nejdůležitější ingredienci - písek a pískoviščová sezóna byla zahájena. 
Jak jinak než ochutnávkou. 

Krásný den z pískoviště vám přeje             
                                                      Iva Růžičková
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky na mém blogu
Můžete se kdykoli odhlásit.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz