Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Víno a jídlo
  4. Nevinné seznámení

Nevinné seznámení

S paní Hankou jsme se neseznámily náhodou, ačkoliv to na první pohled jako náhoda vypadalo. Za naším setkáním stalá totiž naše společná kamarádka, která setkání s tím nejčistším a nejsladším úmyslem zařídila. Ona totiž věděla, že paní Hanka ráda vaří a peče a že by se jí mohla líbit moje právě vydaná kniha. Narafičila to tak, že paní Hanka odcházela s mou knihou včetně věnování a podpisu a já si zase v tu chvíli připadala jako Steelová s Rettigovou dohromady.
Naše společná kamarádka se jmenuje Hana.

Před lety jsem se řízením osudu, protože podle mě náhody neexistují, seznámila během jízdy vlakem s velmi zajímavou paní. Naše přátelství trvá dodnes a já od ní před rokem dostala dárek, který jsem v ten okamžik nedokázala zcela plně ocenit. Byla to kniha Víno ve sklence a na talíři od Veroniky Šemberové. Moje kamarádka pochází totiž z naší nejjižnější moravské vinařské oblasti a jmenuje se Hana.

Od prvního setkání s paní Hankou Plačkovou uběhl nějaký čas, začaly jsme se přátelit i na půdě internetové a nebudu skrývat, že mě její příspěvky inspirované mou knihou, kterou neopomněla pokaždé zmínit, potěšily. Před pár dny se mi zrodil v hlavně nápad. Váhala jsem, zda ten nápad vůbec vynést na světlo světa, ale pak jsem si dodala odvahy: “Buď teď nebo nikdy!” Z čistého nadšení, snad síla okamžiku zapříčinila, že jsem paní Hance prozradila můj plán a ona nebyla proti. 
Věděli jste, že nositelky jména Hana jsou šťastné nebo blažené? Ale šťastná a blažená jsem momentálně já, neboť jsem si uvědomila, že nemám ve svém životě jenom tyhle tři šťastné Hanky, o kterým jsem mluvila, ale že jsem obklopena ještě dalšími nositelkami tohoto jména. Možná za to můžou naše jména. Hana i Ivana mají totiž původ v hebrejštině a obě jména se vyvinuly ze jména Jochanán s významem “Bůh je milostivý.”

Dovolujeme si vám tedy prozradit, že na webových stránkách vinoplacek.cz se budete moci setkávat s recepty, ve kterých bude hrát hlavní roli víno manželů Plačkových. Veselou mysl vám zajistí nejen sklenička vína, kterou si při vaření nezapomeňte nalít, ale třeba vás pobaví krátký příběh, který spolu s receptem připíšu. Snad se Vám bude naše nové společné počínání líbit.

Přejeme Vám Dobrou chuť a Na zdraví!

 


 

 

 

 

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky na mém blogu
Můžete se kdykoli odhlásit.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz